نماز،توسط رهبر معطم انقلاب

در مراسم تشییع بسیاری از مقامات و مسئولین مملکتی از  جمله محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری، علی لاریجانی رئیس مجلس، آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان، آیت الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران، آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان، محمد گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام و السلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران، سید محمدرضا میرتاج الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات، سردار جعفری فرمانده کل سپاه و سرلشکر صالحی فرمانده کل ارتش حضور داشتند.

پس از اقامه نماز بر پیکر آیت الله خوشوقت، توسط رهبر معظم انقلاب، مراسم تشییع آغاز شد. در طول مراسم تشییع، که با حضور هزاران نفر برگزار شد، مردم داغدار در فقدان ایشان گریه می کردند.پیکر آیت الله خوشوقت از درب شرقی دانشگاه تهران و خیابان طالقانی به سمت مسجد امام حسن مجتبی(ع)، تشییع شد.

پیکر مرحوم آیت الله خوشوقت پس از تشییع بر دستان مردم داغدار از خیابان طالقانی تا مسجد امام حسن مجتبی (ع)، محل اقامه نماز جماعت ایشان برای خاکسپاری به حرم عبدالعظیم حسنی منتقل شد.


در حرم عبدالعظیم حسنی خیل عظیم مردم از ساعاتی قبل حضور یافته و با برپایی مراسم عزاداری در انتظار ورود پیکر مطهر  استاد اخلاق مرحوم عزیزالله خوشوقت بودند، تا پیکر ایشان را تا خانه ابدی بدرقه کنند.

پیکر حضرت‌ آیت‌الله خوشوقت پس از ورود به حرم عبدالعظیم حسنی با تشییع روی دستان مردم و مقامات لشکری و کشوری در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به خاک سپرده شد.آیت الله خوشوقت که برای انجام عمره مفرده به عربستان عزیمت کرده بود، یکشنبه 29 بهمن ماه بعد از انجام اعمال عمره به دلیل عارضه نارسایی کلیوی و مشکلات تنفسی ناشی از دیابت در بیمارستان ملک فیصل مکه مکرمه بستری شد و صبح روز چهارشنبه 2 اسفند در بیمارستانی در عربستان سعودی درگذشت.

در پی ارتحال آیت الله خوشوقت، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تسلیتی، درگذشت آن عالم ربانی و سالک الی الله را مصیبتی اندوهبار برای آشنایانِ رتبه ی معنوی آن بزرگوار و ثلمه ئی بزرگ برای شاگردان و مستفیدان محضر پر فیض آن عارف بالله خواندند و این مصیبت را به خانواده مکرّم و فرزندان محترم و وابستگان و ارادتمندان ایشان تسلیت گفتند.

http://fararu.com

/ 0 نظر / 16 بازدید